Walaszko - hurtownia BHP

ATG - Lider na rynku rękawic roboczych

Firma produkująca rękawice ATG jest niezaprzeczalnie liderem na rynku wśród zabezpieczeń dłoni podczas wykonywana prac.

ATG Intelligent Glove Solutions wyróżnia wiele innowacyjnych rozwiązań. Zaczynając od zewnętrznego wyglądu rękawic, poprzez udoskonalenie modeli za pomocą programu HANDCARE, który ma na celu dbanie o skórę, testowanie produktów pod względem dermatologicznym i nie tylko, kończąc na wszystkich wykorzystanych możliwościach i technologiach oraz dbaniu o środowisko. Jesteśmy w stanie w pół roku zaoszczędzić tylko dzięki temu, że wybierzemy rękawice, odpowiednio dobrane do stanowiska. Dzięki temu, że producent gwarantuje o wiele lepszą wytrzymałość produktu, nie musimy inwestować tak często w nowy produkt. Co za tym idzie? Oszczędności. A przy tym zachowanie bezpieczeństwa, poprawa pracy i dbanie o środowisko.


Przejdźmy do technologii, które zastosowano w poszczególnych modelach. Wyróżniamy sześć najważniejszych:

  • AIRtech czyli oddychalność 360 stopni, czyli zapewnienie pełnej oddychalności rąk. Udało się to za pomocą opatentowania powłoki, która w naturalny sposób odprowadza ciepło. Dzięki temu ręce nie tylko oddychają ale również chłodzą. To znaczenie poprawia komfort pracy i jej wydajność.
  • ERGOtech krótko mówiąc redukcja zmęczenia rąk. Chodzi o to, aby użytkownik zakładając rękawice miał wrażenie zakładania „drugiej skóry”, maksymalnie dopasowanej do kształtu dłoni.
  •  CUTtech to technologia, która chroni przed przecięciami. Wiemy, że na rynku jest takich rękawic naprawdę dużo, jednak dzięki tej technologii nadawane są różne stopnie przecięcia. Dodamy tylko, że rękawice antyprzecięciowe  tej firmy nie są grube. Zachowano w nich efekt „drugiej skóry”, dzięki temu poprawiają manualność. Przy ich projektowaniu skupiono się nie na pogrubianiu rękawic (tak jak jest to w zwyczaju przy modelach antyprzecięciowych), lecz na przędzę i włóknach o bardzo wysokiej wytrzymałości.
  • GRUPtech  to właśnie technologia, która pozwala na poprawę chwytu w rękawicach. Wykończenie typu micro-cup stabilizuję chwyt, zmniejsza zmęczenie dłoni. Osiągnięto to dzięki temu, że powlekano rękawice tylko w miejscach, w których jest to niezbędne.
  • DURAtech tutaj położono nacisk na wytrzymałość rękawic.
    Trwałe równoznaczne jest z opłacalnym. Dzięki temu jesteśmy w stanie użytkować rękawice długi czas, co w długoterminowym okresie jest bardziej opłacalne dla Naszego budżetu. Dodatkowo modele zaprojektowano tak, aby spokojnie móc je wyprać i użytkować dalej.  

Ale to nie wszystko

MaxiFlex zostały udoskonalone o technologię AD-APT. Są idealne dla osób, których ręce szybko się pocą lub nagrzewają wewnątrz rękawic. AD-APT likwiduje ten problem za pomocą mikrokapsułek, które stanowią membranę na ciepło. Reagując na ciepło i wzrastającą temperaturę wewnątrz rękawic mikrokapsułki rozpoczynają uwalniane środków chłodzących.

Ostatni argument, który powinien Cię przekonać, czyli środowisko

Niedawno naukowcy z całego świata wydali czerwony alert dotyczący klimatu i środowiska. Jakiś czas temu bycie ”eko” było po prostu modą. Dziś wiemy, że dbanie o środowisko to Nasz obowiązek. Producent ATG Gloves Solution nie zapomina o tym i powołał specjalny zespół, który mierzy i monitoruje wpływ wszystkich procesów produkcyjnych na planetę. Dzięki wiedzy ekspertów produkcja jest wciąż udoskonala, aby mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko.  Na początku wpisu wspomnieliśmy o programie HANDCARE, który ma na celu badanie i udoskonalanie rękawic pod względem wpływu na skórę. W planie tego programu jest również pranie rękawic dla zachowania lepszej czystości i tutaj ATG nie zawodzi, a do prania wykorzystuje deszczówkę, która po praniu jest oczyszczana w własnej oczyszczalni firmy i wprowadzana do obiegu.

Opinie klientów najlepszą gwarancją

W ulotce od producenta widzimy informację „Firma ATG®, skoncentrowana na innowacyjności i jakości, projektuje, rozwija i wytwarza rękawice poprawiające sprawność najwyższej klasy narzędzia - rąk ludzkich.” I zgadzamy się z tym na sto procent. Posiadamy te rękawice w sklepie stacjonarnym, klienci którzy zakupują je na miejscu lub zamawiają je w ilości hurtowej, chwalą, że są to rękawice, bardzo wysokiej jakości. Na ich wzór powstają inne modele od różnych producentów. Jednak – jak twierdzą klienci- ATG i ich kultowy model MaxiFlex jest nie do podrobienia i pomimo prób użycia tańszych zamienników, zawsze wracają do najlepszego modelu.


Polecane modele znajdziesz tutaj