Walaszko - hurtownia BHP

Buty robocze męskie (146) - Strona 1

Męskie obuwie robocze letnie i zimowe z podnoskiem (bezpieczne) i bez podnoska (zawodowe). 

Obuwie roboczeW naszej ofercie znajdziecie Państwo różnego rodzaju obuwie ochronne i buty robocze zarówno letnie jak i zimowe.

 

 

 

 

 

 

Proponujemy buty robocze męskie od roboczego obuwia zawodowego aż do ochronnego obuwia specjalistycznego min:

Niskie obuwie robocze i ochronne do kostki: 

Obuwie robocze ochronne za kostkę:

Wysokie obuwie robocze i ochronne:

Posiadamy w ofercie zarówno obuwie robocze bez podnoska jak obuwie robocze z metalowym podnoskiem​​ oraz lekkie i wygodne buty ochronne z kompozytowym podnoskiem, oraz wkładką antyprzebiciową (S3).

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne obuwie ochronne najlepszych światowych marek jak też markowe buty ochronne i zawodowe polskich producentów.

Proponowane przez nas buty BHP zapewniają równie wysoki stopień bezpieczeństw oraz gwarantują duży komfort użytkowania na każdym stanowisku pracy.

Wszystkie modele oferowanego przez nas obuwia posiadają certyfikaty:

Buty robocze zaliczamy do podstawowego i obowiązującego elementu odzieży ochronnej. Zastosowanie odpowiedniego obuwia BHP jest uwarunkowane zarówno przepisami prawa jak i odpowiednimi regulaminami wewnątrzzakładowymi. Ważnym kryterium wyboru właściwego obuwia ochronnego jest wymagany w danych warunkach stopień ochrony.

W warunkach, w których nie występuje zagrożenie upadkiem ciężkich przedmiotów na palce stóp wystarcza byty robocze bez podnoska najlepiej na podeszwie antypoślizgowej SRC. W pracach montażowych i warsztatowych wewnątrz pomieszczeń zalecane jest noszenie obuwia z podeszwą olejoodporną i antyelektrostatyczną, zaś na zewnątrz zależnie od pory roku wskazane jest noszenie obuwia z wodoodporną cholewką skórzaną lub gumową a w okresie zimowym obuwia ocieplanego. Na stanowiskach pracy, na których występują zagrożenia upadkiem przedmiotów na stopy, wymagane jest obuwie z podnoskiem klasy co najmniej SB, S1 lub S1P a w tych miejscach, gdzie występują zagorzenia związane z nadepnięciem na ostre przedmioty obuwie z wkładką antyprzepięciową S3. Przy ostatecznym wyborze obuwia ochronnego należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie inne czynniki zagrażające bezpieczeństwu występujące na danym stanowisku zarówno podczas stałego kontaktu z danym czynnikiem w trakcie pracy (obuwie odporne na czynniki termiczne i odpryski roztopionego metalu dla spawaczy jak też antypoślizgowe, nieprzemakalne i wodoszczelne buty budowlane) jak też w przypadku substancji niebezpiecznych podczas ich transportu (buty dla kierowców) i przechowywania (buty dla magazynierów). Warto też zwrócić uwagę, iż wybrane obuwie ochronne posiada charakterystyczne cechy i kolor typowy dla danej branży — przykładem jest np białe obuwie profilaktyczne dla przemysłu spożywczego i pracowników branży medycznej oraz specjalistyczne wysokie obuwie dla straży pożarnej z żółtymi i czerwonymi elementami odblaskowymi. Na koniec warto zaznaczyć, iż na dobór butów roboczych zawsze będzie miała wpływ wygoda użytkowania w danych warunkach i tradycyjne trzewiki i wysokie buty ochronne będą konkurowały w okresie letnim z lekkimi półbutami i sandałami roboczymi.

 

Obuwie na budowę — buty budowlane

Obuwie dla przemysłu, logistyki i usług

Specjalistyczne obuwie ochronne