Rękawice nakrapiane (6)

Nakrapiane PCV lub PU rękawiczki dziane i tkaninowe

Gdzie wykorzystuje się rękawiczki nakrapiane?

Rękawice z nakropkiem są pewną alternatywą do lekkich rękawiczek powlekanych (lepiej przepuszczają powietrze) oraz mają lepsze właściwości chwytne niż zwykłe rękawiczki dziane i drelichowe. Nakropienie ma za zadanie zwiększenie z jednej strony przyczepności rękawicy, a z drugiej zwiększenie jej wytrzymałości. Wykorzystywane są przeważnie w środowisku suchym, a wersje ocieplane wykorzystywane są w okresie zimowym. Mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na dobrej chwytności przedmiotów.

Najtańsze rękawiczki nakrapiane używane są w suchych pracach porządkowych a charakterystyczne bawełniane FRAKI z mikronakropieniem używane są przez kelnerów, obsługę hotelową bądź jako białe rękawiczki galowe.

Nakrapiane rękawice ocieplane poza pracą w logistyce w warunkach zimowych używane są do pracy z towarem mrożonym czy schłodzonym w branży handlowej.

Rękawiczki nakrapiane antyprzecięciowe wykorzystywane w pracach spedycyjnych lub laboratoryjno-badawczych i przemysłowych związanych ze szkłem, ceramiką, papierem czy metami nieżelaznymi.

Nakrapiane poliamidowe rękawiczki bezpyłowe wykorzystywane są przez pracowników kontroli jakości, poligrafii, pomocniczo w przemyśle spożywczym. Antystatyczne rękawiczki ESD nakrapiane poliuretanem używane są w pomieszczeniach czystych typu Clean Room oraz w pracach montażowych i serwisowych związanych z elektroniką. 


Rękawice nakrapiane DRAGON

Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie ofertowe