Walaszko - hurtownia BHP

Spodnie robocze (85) - Strona 1

Męskie robocze spodnie ogrodniczki i do pasa na lato.

Spodnie robocze wraz z bluzą roboczą stanowią zestaw odzieży roboczej chroniącej głównie przed zabrudzeniem oraz stanowiącej podstawową ochronę ciała przed minimalnymi zagrożeniami w trakcie pracy. Noszenie ubrań roboczych jest uwarunkowane przepisami BHP i posiada zróżnicowaną specyfikę dla różnych branż i stanowisk pracy. Odpowiednie spodnie robocze muszą być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na przetarcia a przy tym funkcjonalne (ze zróżnicowaną ilością wytrzymałych kieszeni) oraz wygodne. Specyfika branż i stanowisk pracy określa jakie dodatkowe warunki ochronne i właściwości powinny posiadać spodnie robocze. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno wzmacniane spodnie monterskie z licznymi kieszeniami, jak i wygodne ogrodniczki budowlane dla murarzy z miejscem na nakolanniki oraz olejoodporne spodnie robocze ogrodniczki dla mechaników i serwisantów.

Jakie są dobre spodnie robocze na lato bawełna, poliester czy poliamid?

Najlepszymi roboczymi spodnimi letnimi są spodnie bawełniano-poliestrowe czyli takie które zawierają w składzie więcej bawełny niż poliestru. Na drugim miejscu są spodnie bawełniane najlepiej z dodatkiem elastanu oraz z wzmocnionymi kolanami z mocniejszych tkanin.

Należy pamiętać iż najbardziej popularną tkaniną wśród producentów spodni BHP jest tkanina poliestrowo-bawełniana 65% bawełny i 35% poliestru. Jest to tkanina mocna i lekka ale ma w okresie letnim pewną wadę - pod wpływem słońca spodnie nagrzewają się i ich noszenie nie jest komfortowe przy zwiększonej intensywności pracy.

Spodnie z poliamidu (nylonu) są bardziej wytrzymałe na rozciąganie niż spodnie z dodatkiem poliestru. Mają też nieco wyższe właściwości higroskopijne, choć daleko im do spodni bawełnianych. Wadą w okresie letnim jest fakt iż spodnie poliamidowe są mało odporne na bezpośrednie światło słoneczne - jasne spodnie mogą zacząć żółknąc z czasem tracąc swoją wytrzymałość.

Z jakich materiałów szyje się spodnie robocze?

Z tkanin

Z dzianin

Z tkanin powlekanych

Jak wyglądają spodnie monterskie?

Spodnie monterskie ogrodniczki bądź do pasa to jedne najpopularniejszych spodni roboczych. Cechą charakterystyczna spodni monterskich jest duża ilość obszernych kieszeni oraz obecność kieszeni na nakolanniki często wykonanych z mocniejszej tkaniny kodurowej. Spodnie przeznaczone są zwykle dla pracowników zajmujących się montażem i zależnie od konkretnego stanowiska mogą mieć szereg cech dodatkowych tj elastyczność, zwiększona odporność na zabrudzenia, odblaski.

Jakie cechy mają dobre letnie spodnie robocze?

W naszym sklepie BHP kupisz letnie i całoroczne spodnie robocze dla każdego fachowca.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą Naszego sklepu BHP w zakresie spodni ochronnych, ocieplanych, zawodowych oraz damskich:

Nasza oferta jest kompleksowa pod względem letniego wyposażenia w roboczą odzież BHP: